زبورِ دل

اندر معنای زبور: نوشته یا کتابی را زبور گویند.
اما زبور دل!
هر دلی را زبوری است در این عالم، کاش زبوری ناب بنویسیم بهر دل خود

کلمات کلیدی
محبوب ترین مطالب
مطالب پربحث‌تر
آخرین نظرات
  • ۲۶ ارديبهشت ۹۷، ۰۰:۲۴ - محسن رحمانی
    تشکر.

در اینجا کتاب هایی که را که می خوانم و در کتاب خانه ام ساکن می شوند، معرفی می کنم...

 کتاب های سال 1395 

ابله محله

ابوریحان بیرونی

 پزشکان برجسته در عصر تمدن اسلامی

سیدجمال الدین اسدآبادی

هنر شفاف اندیشیدن

 واضع قانون شفا

به زبان آدم

دختران، پندها و هشدارها

چهارده خورشید و یک آفتاب

قصه های خوب برای بچه های خوب


کتاب های سال 1396

فیزیک مالی (کتابی جالب که شهامت علمی و ابتکار ذهنی را خوب نشان میدهد)

زنان باهوش، انتخاب های احمقانه

استیو جابز (البته نیمی از کتاب را خواندم)

تعادلت را حفظ کن


البته در این سال جسته و گریخته مطالعه روی موضوعات کاری مثل بورس، کنترل کیفیت، مطالب تخصصی رشته داشته ام و کتاب های نیمه تمام زیادی دارم که به سال 97 منتقل شد.


کتاب های سال 1397

مردان با چه زنانی ازدواج می کنند؟ (اثر  جان تی مالوی، ترجمه شهرزاد فتوحی) (مطالعه در فروردین 97)


مزایای مُنزوی بودن (اثر استیون چباسکی، ترجمه کاوان بشیری) : این کتاب نسخه مدرن کتاب ناطور دشت است. و پروفروش ترینِ نیویورک تایمز در 71 هفته متوالی. به نظرم کتابی است که نشان می دهد چقدر آدم ها در روزمره خود نیاز به محبت دارند. یه بخشی از کتاب جالب بود : ( فقط برای چیزهای مهم زندگی گریه کنم. ) یا اینکه ( هر کسی به نوع خودش خاص است). به نظرم این کتاب ارزش مطالعه دارد (مطالعه درفروردین 97).


وقتی بمیری، چه کسی برایت گریه میکند (اثر رابین شوما؛ ترجمه نفیسه معتکف؛ نشر بهار سبز): کتابی با 99 روش موثر و کاربردی برای ساختن زندگی ایده آل، کتاب جذابی که به نظرم اگر نکات داخل آن را کسی پیاده کند، زندگی آرام و موفقی خواهد داشت. (مطالعه درفروردین 97). ابتدا کتاب جمله زیبایی دارد « زمانی که به دنیا آمدی، همه می خندیدن و تو گریه میکردی، طوری زندگی کن که در زمان مرگ همه گریه کنند،در حالی که تو خرسندی».


زن ها، مردها را از دست میدهند. چرا؟ ( اثر جس مک کان، ترجمه مهراوه فیروز، نشر البرز) ...جمله جالب این کتاب این بود که «هیچ کس بیشتر از شما، شما را  دوست ندارد» 

 

تختخوابت را مرتب کن (اثر ویلیام اچ.مک ریون ترجمه حسین گازر، نشر کوله پشتی)...به نظرم این کتاب معنای رسیدن در شرایط سخت را خوب می آموزد. این کتاب را توصیه میکنم به همه، جمله زیبایی دارد این کتاب «کاری که در این آغاز می شود، جهان را  به جایی بهتر تغییر میدهد» نویسنده کتاب در حایی دیگر  می‌گوید: «مسیر موفقیت پر فراز و نشیب است. چه بسا لازم باشد روزها و شبهای غم انگیزی را پشت سر گذارید و مرارت ها و مشقات فراوانی را متحمل شوید».


ای کاش وقتی 20 ساله بودم می دانستم (اثر تینا سیلیگ به ترجمه محدرضا ال یاسین) از کتاب های جذاب که باید چند بار خوانده شود. به ویژه مناسب برای جوان ترها.


از انگیزش تا حرکت انگیزشی (نوشته دنیس ویتلی، نشر نسل نو اندیش). کتابی جالب و خواندنی  که در آن نویسنده می گوید: «پایبندی به راستی  و درستکاری در هر شرایط و موقعیتی ثابت می کند، گفتار شما از هر ضمانت نامه ای ارزشمند تر است و به این معنی است که تصمیم گیری های شما از روی درستکاری است نه سیاست. به این ترتیب شما به سمت سلیقه ها یا مد روز کشیده نمی‌شوید و تنها کاری را انجام می‌دهید که درست باشد». 

چگونه کمتر کار کنیم (نوشته لئو باباتا ترجمه لیلا شاپوریان از نشر هنوز): کتاب خیلی خوبی است، به کسانی که میخواهند در زندگی درست و دقیق برنامه هایشان را عملی کنم پیشنهاد میکنم، حتما آن را مطالعه کنند. کتابی که برای کسانی که مثل من مدام در برنامه ریزی شکست می خورند، بسیار مفید است.

عشق و چیزهای دیگر (نوشته مصطفی مستور): کتابی که آدم یاد می گیرد مهم ترین تصمیم ها تصمیم به انجام ندادن یک کار است

تهران در بعدظهر (نوشته مصطفی مستور): ایتجا آدم یاد میگیرد باید خوب بود تحت هر شرایطی

ما تمامش میکنیم (نوشته کالین هوور از نشر آموت): گاهی اوقات، کسی که دوستت دارد، بیش از همه آزارت میدهد.